Мирослава писал(а):Скажіть, будь-ласка, яке покарання за нез'явлення до в/ч?
Відповідальність за статтею
407 Кримінального кодексу (самовільне залишення військової частини або нез’явлення на службу) залежить від об'єктивної сторони злочину. Найменша міра покарання - тримання в дисциплінарному батальйоні. Найсуворіша - 10 років позбавлення волі. В умовах особливого стану, який діє зараз, санкція становить від трьох до семи років.
Однак притягнення до кримінальної відповідальності за нез'явлення до військової частини при вищевказаних обставинах неможливе. Справа в тому, що суб'єктом цього злочину є військовослужбовець. Проте призовник набуває цей статус лише після відправлення у в/ч з обласного збірного пункту (п.1 ч.1 ст.24 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу").
Мирослава писал(а):Чи можна якось пом'якшити ці наслідки?
Так, це можливо, але зазначена вище ситуація повинна розглядатися виключно у контексті статті 335 КК -
ухилення від призову на строкову військову службу. Юридична консультація з цього питання надається в іншій темі (за посиланням), яка стосується безпосередньо
призовників, а не військовослужбовців. Ви, як авторизований користувач форуму, можете поставити своє запитання та отримати детальну відповідь у вищевказаному розділі, оскільки в цій темі надається допомога з питань дезертирства і самовільного залишення в/ч (СЗЧ) лише діючими військовослужбовцями.
Доповнено 10.07.2016: прийнято
Закон України "Про амністію у 2016 році". Під дію зазначеного закону потрапляють військовослужбовці, які вчинили дезертирство (ч.1 ст.408 КК) і самовільне залишення військової частини (ст.407 КК). Амністія та можливість звільнення від покарання поширюється на військовослужбовців, які брали участь в АТО і отримали статус учасника бойових дій (
докладніше).