Часткова військова мобілізація: правові нюанси

Воинский учет, призыв, уклонение от службы, дезертирство, неисполнение приказа.

Відстрочка і відповідальність за ухилення від мобілізації

Непрочитанное сообщение Богд@н » 23 фев 2015, 17:51

Доброго дня!

Принесли повістку на роботу. Як себе вести і що робити? Ситуація наступна.

Маю непрацездатних батьків (пенсіонери). Мати - інвалід. Потребують догляду.

Дружина вагітна. Є неповнолітня дитина. Єдиний годувальник в родині.

Чи можу я отримати відстрочку від армії з вищевказаних підстав?

Яка відповідальність за неявку у військомат і ухилення від мобілізації?

Дуже дякую за корисний форум і грунтовні відповіді на попередні запитання.
Аватара пользователя
Богд@н
 
Консультаций: 1

Re: Відстрочка і відповідальність за ухилення від мобілізаці

Непрочитанное сообщение Глеб Николаевич » 23 фев 2015, 18:34

Богд@н писал(а):Чи можу я отримати відстрочку від армії з вищевказаних підстав?

Необхідність постійного стороннього догляду повинна підтверджуватися відповідними документами. До них відноситься довідка ЛКК (МСЕК), рішення про встановлення опіки та піклування.

Якщо військовозобов'язаний перебуває у шлюбі, або мати не позбавлена батьківських прав, говорити про самостійне виховання дитини не можна.

Інші наведені обставини не є підставою для звільнення від мобілізації.

Богд@н писал(а):Яка відповідальність за неявку у військкомат і ухилення від мобілізації?

Покарання за цей злочин передбачено статтею 336 Кримінального кодексу - від 2 до 5 років позбавлення волі.
Адвокат по военному праву
Св-во ООКА №1894 от 28.05.2010
Чтобы задать вопрос - зарегистрируйтесь на форуме
Индивидуальная (платная) консультация: doubrov@gmail.com
Аватара пользователя
Глеб Николаевич
Военный адвокат
 
Консультаций: 434

Демобілізація та звільнення з військової служби

Непрочитанное сообщение Ольга » 01 мар 2015, 13:33

Доброго дня.

Я хворію цукровим діабетом 20 років, тяжка форма. Дуже часто трапляються гіпокоми: вдень і вночі. Живемо вдвох із чоловіком.

Якщо трапляються коми, він швидко надає допомогу. Зараз чоловіка мобілізували, він проходить навчання, а я залишилась одна.

Чи є можливість повернути його додому (по догляду за мною)? Я - інвалід ІІІ групи.
Аватара пользователя
Ольга
 
Консультаций: 4

Re: Демобілізація та звільнення з військової служби

Непрочитанное сообщение Глеб Николаевич » 01 мар 2015, 13:46

Перелік підстави для звільнення мобілізованого військовослужбовця включає можливість демобілізації через необхідність постійного стороннього догляду за хворою дружиною. Це прямо передбачено підпунктом 3 пункту "г" частини 8 статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу". Однак, відповідно до вказаної вище правової норми, обов'язковою умовою для її застосування є наявність відповідного медичного висновку медико-соціальної експертної комісії (МСЕК).

Додатково знадобляться наступні документи: свідоцтво про шлюб (на підтвердження родинних зв'язків) та довідка про склад сім'ї, щоб підтвердити спільне проживання разом з чоловіком.

P.S. Також хочу додати, що аналогічні обставини є підставою і для отримання відстрочки від мобілізації.
Адвокат по военному праву
Св-во ООКА №1894 от 28.05.2010
Чтобы задать вопрос - зарегистрируйтесь на форуме
Индивидуальная (платная) консультация: doubrov@gmail.com
Аватара пользователя
Глеб Николаевич
Военный адвокат
 
Консультаций: 434

Re: Re: Демобілізація та звільнення з військової служби

Непрочитанное сообщение Ольга » 01 мар 2015, 18:08

Дякую за вичерпну і зрозумілу відповідь.
Аватара пользователя
Ольга
 
Консультаций: 4

Проходження медичної комісії

Непрочитанное сообщение PavLL » 09 мар 2015, 09:20

Гліб Миколайович, прошу допомогти в такому питанні.

Викликають у воєнкомат на медичний огляд. Є кілька хвороб, які на мій погляд можуть бути підставою для відстрочки від призову. Підійшов до військових лікарів, мені показали якийсь документ і сказали, що мої захворювання не звільняють від мобілізації. Аргументували тим, що ступінь придатності до служби в теперішній час визначається індивідуально.

Я детально вивчив цей форум і в російськомовній темі про мобілізацію знайшов інформацію, де Ви говорите про "Розклад хвороб", яким користуються лікарі військомату при огляді військовозобов'язаних. Скачав цей перелік, там є кілька стовпців, за якими одні й ті самі розлади здоров'я можуть оцінюватись по різному (від "непридатний" до "визначається індивідуально").

Поясніть, будь ласка. За якою графою "Розкладу хвороб" визначається придатність до армії під час мобілізації?
Аватара пользователя
PavLL
 
Консультаций: 1

Re: Проходження медичної комісії

Непрочитанное сообщение Глеб Николаевич » 09 мар 2015, 09:55

PavLL писал(а):За якою графою "Розкладу хвороб" визначається придатність до армії під час мобілізації?

Відповідь на це запитання регламентована підпунктом 9 пункта 1.4. таблиці розділу II Наказу МОУ № 402 "Про військово-лікарську експертизу в ЗСУ", згідно якого громадяни, які приймаються та проходять службу у військовому резерві, підлягають медичному огляду за графами II і III "Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби".

Згідно пункту 2 частини 1 Постанови Кабміну № 607, поняття "військовий резерв" включає також громадян, які перебувають на обліку у військкоматах і призиваються в особливий період. Таким чином, цей термін охоплює військовозобов'язаних, які проходять медкомісію у зв'язку з мобілізацією, отже оцінка ступеню їх придатності до служби відбувається за графою II або III, залежно від звання.
Адвокат по военному праву
Св-во ООКА №1894 от 28.05.2010
Чтобы задать вопрос - зарегистрируйтесь на форуме
Индивидуальная (платная) консультация: doubrov@gmail.com
Аватара пользователя
Глеб Николаевич
Военный адвокат
 
Консультаций: 434

Відстрочка від мобілізації

Непрочитанное сообщение Petrius » 27 апр 2015, 20:58

Доброго дня, Гліб Миколайович. Прошу дати пораду в моїй ситуації.

Принесли повістку на роботу. Я зараз на лікарняному, керівництво дало тиждень на вирішення цього питання, після чого буде вручати виклик. Хочу спробувати скористатися правом на відстрочку у зв'язку з доглядом за неповнолітньою дитиною.

Живу з жінкою, з якою офіційно не одружений, в квартирі, яка належить їй. В помешканні ніхто не прописаний. В нас є спільна дитина віком 3 роки, яка теж ніде не зареєстрована (в свідоцтві про народження батьком визначений я). З попередньою жінкою розведений.

Питання наступні:
1) Чи можна за таких обставин оформити опіку в якості батька, що самостійно виховує дитину? Якщо так, то який орган і де приймає подібне рішення і який документ потрібен для підтвердження статусу батька-одинака?
2) Чи доцільно мені прописатися разом з дитиною в квартирі, в якій ми проживаємо? Або краще не треба, бо квартира належить її матері? Можливо краще прописатися в моєї мами, попередньо її виписавши?
3) Чи потрібно позбавляти матір батьківських прав, щоб отримати відстрочку від мобілізації з підстави самостійного виховання дитини? Чи відсутність перебування у шлюбі є достатнім аргументом?

Буду вдячний за відповіді!
Аватара пользователя
Petrius
 
Консультаций: 3

Re: Відстрочка від мобілізації

Непрочитанное сообщение Глеб Николаевич » 27 апр 2015, 21:52

Petrius писал(а):1) Чи можна за таких обставин оформити опіку в якості батька, що самостійно виховує дитину? Якщо так, то який орган і де приймає подібне рішення і який документ потрібен для підтвердження статусу батька-одинака?

За вищевказаних умов опіка над дитиною не встановлюється (дивіться ч. 1 ст. 243 СК). Для отримання відстрочки від мобілізації це й не потрібно.

Petrius писал(а):2) Чи доцільно мені прописатися разом з дитиною в квартирі, в якій ми проживаємо? Або краще не треба, бо квартира належить її матері? Можливо краще прописатися в моєї мами, попередньо її виписавши?

Звільнення від призову за мобілізацією передбачає, що мати дитини зареєстрована окремо, а батько - разом з дитиною (де і як це робити - питання особисте).

Petrius писал(а):3) Чи потрібно позбавляти матір батьківських прав, щоб отримати відстрочку від мобілізації з підстави самостійного виховання дитини? Чи відсутність перебування у шлюбі є достатнім аргументом?

У військкоматах є різні підходи до цього питання, але в мене була відповідна переписка з МОУ. Їх позиція однозначна - позбавлення батьківських прав не обов'язкове.
Адвокат по военному праву
Св-во ООКА №1894 от 28.05.2010
Чтобы задать вопрос - зарегистрируйтесь на форуме
Индивидуальная (платная) консультация: doubrov@gmail.com
Аватара пользователя
Глеб Николаевич
Военный адвокат
 
Консультаций: 434

Демобілізація

Непрочитанное сообщение olga.L » 29 апр 2015, 17:34

Вітаю.

23 квітня 2015 року мій чоловік, кандидат хімічних наук, був мобілізований і скерований в Харків. На час призову він працював на заводі "Галичфарм" на посаді інспектора з якості. З листопада цього року мав би навчатися в докторантурі на денній формі (обіцяли місце).

Чи буде він мати право на вступ у докторантуру, перебуваючи на військовій службі? Як можна допомогти чоловіку з демобілізацією?

З повагою, Ольга.
Аватара пользователя
olga.L
 
Консультаций: 3


 
cron