Часткова військова мобілізація: правові нюанси

Воинский учет, призыв, уклонение от службы, дезертирство, неисполнение приказа.

Виклик до військового комісаріату та відстрочка

Непрочитанное сообщение Андрій82 » 07 янв 2015, 21:27

Дякую за гарний форум по мобілізації.

Допоможіть розібратися в питанні отримання відстрочки з підстави наявності батьків-пенсіонерів похилого віку, які потребують догляду. Також цікавить правова регламентація виклику до військомату через підприємство, де працюю. Отже, прошу проконсультувати в наступному.

Як отримати звільнення від призову четвертої та наступних хвиль через мати та батька, які хворіють? Їм потрібен догляд сина... Друге. Чи повинен керівник повідомляти співробітника про отримання повістки за місцем роботи? Яка відповідальність директора, якщо він цього не зробить?
Аватара пользователя
Андрій82
 
Консультаций: 2

Re: Виклик до військового комісаріату та відстрочка

Непрочитанное сообщение Глеб Николаевич » 08 янв 2015, 08:18

Андрій82 писал(а):Як отримати звільнення від призову четвертої та наступних хвиль через мати та батька, які хворіють? Їм потрібен догляд сина...

Вам слід керуватися положеннями статті 23 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Зокрема, пунктом 7 частини 1 вказаної правової норми, який передбачає можливість надання відстрочки через "догляд за особами, що його потребують, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд". Застосування цього положення на практиці пов'язане з кількома проблемними питаннями, але названа підстава дійсно працює і допомагає уникнути мобілізації законним шляхом (за умови дотримання певних умов). Вам необхідно надати більше інформації, щоб я міг оцінити ймовірність застосування цього пункту для отримання відстрочки. Зокрема, чим саме хворіють батьки, чи оформлювалась інвалідність, хто ще зареєстрований за адресою їхнього проживання.

Андрій82 писал(а):Чи повинен керівник повідомляти співробітника про отримання повістки за місцем роботи? Яка відповідальність директора, якщо він цього не зробить?

Обов'язок роботодавця сприяти військовим комісаріатам в проведенні мобілізації передбачений статтею 21 відповідного закону. Повідомлення працівника про виклик до військкомату входить до цього переліку. Відповідальність за порушення вищевказаного обов'язку передбачена ст. 211-4 КУпАП. Адміністративне покарання накладається на директора підприємства, або іншу посадову особу, відповідальну за військово-облікову роботу (за наявності такої).
Адвокат по военному праву
Св-во ООКА №1894 от 28.05.2010
Чтобы задать вопрос - зарегистрируйтесь на форуме
Индивидуальная (платная) консультация: doubrov@gmail.com
Аватара пользователя
Глеб Николаевич
Военный адвокат
 
Консультаций: 434

Приватна консультація по мобілізації

Непрочитанное сообщение Андрій82 » 09 янв 2015, 18:17

Вдячний за докладну відповідь, Гліб Миколайович!

Не хотілося б афішувати подробиці моєї ситуації на форумі, оскільки його відвідує багато людей, серед яких можуть бути й співробітники військомата.

Чи можу я отримати Вашу консультацію в приватному режимі? Питання оплати не є проблемою.

P.S. Дякую наперед.
Аватара пользователя
Андрій82
 
Консультаций: 2

Re: Приватна консультація по мобілізації

Непрочитанное сообщение Глеб Николаевич » 09 янв 2015, 19:43

Андрій82 писал(а):Чи можу я отримати Вашу консультацію в приватному режимі? Питання оплати не є проблемою.

Юридична консультація по мобілізації в індивідуальному порядку надається за допомогою електронної пошти. Термін відповіді - протягом доби з моменту оплати (зазвичай - швидше). Вартість консультації складає 300 гривень. Послуга включає можливість уточнюючих запитань по моїм відповідям. Щоб отримати реквізити для оплати, надішліть запит на e-mail doubrov@gmail.com.
Адвокат по военному праву
Св-во ООКА №1894 от 28.05.2010
Чтобы задать вопрос - зарегистрируйтесь на форуме
Индивидуальная (платная) консультация: doubrov@gmail.com
Аватара пользователя
Глеб Николаевич
Военный адвокат
 
Консультаций: 434

Чи є підстави для відстрочки від мобілізації?

Непрочитанное сообщение Petrius » 27 янв 2015, 11:52

Добрий день.

21.01.2015 року мені прислали повістку з наказом з’явитися у військкомат.

Скажіть, будь-ласка, чи підлягаю я мобілізації, зважаючи на такі обставини:
- вік 38 років;
- військової кафедри не проходив;
- в армії не служив, бо навчався в аспірантурі;
- військового звання і ВОС не маю, військовий квиток відсутній (на руках лише обліково-послужна карта);
- вчене звання кандидата наук, працюю доцентом на повну ставку у ВНЗ ІV рівня акредитації, зараз починається навчання студентів.

Чи є ці обставини підставою до непризову за мобілізацією, або ж на отримання відстрочки?

І ще 2 питання:
1) В законі «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» сказано, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації "інші військовозобов'язані або окремі категорії громадян у передбачених законами випадках». Що це за категорії? Чи належу я до них?
2) Взагалі, як я розумію, я вважаюсь резервістом другого розряду, а в «Законі про військовий обов’язок» написано, що резервісти служать на добровільних засадах. Чи ця добровільність стосується мене?

З повагою
Аватара пользователя
Petrius
 
Консультаций: 3

Re: Чи є підстави для відстрочки від мобілізації?

Непрочитанное сообщение Глеб Николаевич » 27 янв 2015, 12:47

Petrius писал(а):Скажіть, будь-ласка, чи підлягаю я мобілізації

Ваш вік підпадає під встановлені критерії призову. Місце роботи та наявність наукового ступеня також не є перепоною. Єдине, що зменшує вірогідність мобілізації (але не виключає її) - відсутність досвіду армійської служби та ВОС. Військо потребує досвідчених кадрів, тому на відміну від попередніх черг, увага комісаріатів сьогодні зосереджена на громадянах із досвідом служби в армії та тих, хто має відповідні спеціальності. При цьому слід зазначити, що повністю виключати ймовірність мобілізації не можна, оскільки вищевказані критерії відбору є лише рекомендованими, а не обов'язковими.

Що стосується питання відносно надання відстрочки "іншим військовозобов'язаним або окремим категоріям громадян" - це звичайне формулювання так званої бланкетної норми права, що дозволяє розширювати дію конкретної статті за допомогою інших законів. Але наразі відсутні будь-які інші підстави для звільнення від мобілізації окрім тих, що передбачені статтею 23 профільного нормативно-правового акту (завантажити їх перелік можна на попередній сторінці теми).

Стосовно останнього питання щодо служби військовозобов'язаних II розряду лише за їх згодою - це обмеження, звичайно, не стосується призова за мобілізацією.
Адвокат по военному праву
Св-во ООКА №1894 от 28.05.2010
Чтобы задать вопрос - зарегистрируйтесь на форуме
Индивидуальная (платная) консультация: doubrov@gmail.com
Аватара пользователя
Глеб Николаевич
Военный адвокат
 
Консультаций: 434

Вручення повісток

Непрочитанное сообщение Petrius » 09 фев 2015, 20:46

Доброго вечора, проясніть будь-ласка таку ситуацію.

На в'їздах до мого міста і на великих магістралях встановили блокпости, на яких чергують працівники ДАІ.

Вони зупиняють всіх підряд, просять пред'явити, а потім забирають водійські документи. Оглядають салон і багажник. Після цього запрошують сісти в машину ДАІ, де працівник воєнкомату виписує повістку і вручає її. Разом з представниками військомату знаходяться співробітники міліцейського спецпідрозділу. Також містом почали їздити аналогічні мобільні групи.

Чи законне таке вручення повісток? Як вести себе в такій ситуації і яким чином апелювати до працівників правоохоронних органів?

Буду вдячний за відповідь.
Аватара пользователя
Petrius
 
Консультаций: 3

Re: Вручення повісток

Непрочитанное сообщение Глеб Николаевич » 09 фев 2015, 21:12

Petrius писал(а):Чи законне таке вручення повісток?

Законодавство не обмежує шляхи вручення повістки, отже зазначений вище спосіб не є протиправним (хоча він досить екстравагантний).

Petrius писал(а):Як вести себе в такій ситуації і яким чином апелювати до працівників правоохоронних органів?

По-перше, водій може не передавати співробітнику ДАІ своє посвідчення на право керування транспортним засобом - він зобов'язаний його лише пред'явити (пункт 2.4 ПДР). По-друге, особа не повинна проходити до автомобіля Державтоінспекції, якщо того не бажає - законом такий обов'язок водія не передбачений.
Адвокат по военному праву
Св-во ООКА №1894 от 28.05.2010
Чтобы задать вопрос - зарегистрируйтесь на форуме
Индивидуальная (платная) консультация: doubrov@gmail.com
Аватара пользователя
Глеб Николаевич
Военный адвокат
 
Консультаций: 434

Консультація по мобілізації

Непрочитанное сообщение yurec » 14 фев 2015, 19:34

Вітаю, Гліб Миколайович.

Оплатив реєстрацію на Вашому форумі з військового права, щоб проконсультуватись з процедури визначення ступеню придатності до військової служби під час проходження медичної комісії. На жаль, на безкоштовних сайтах жодної конкретики.

Справа в наступному. Маю хворобу хребта (дорсопатія) та ураження міжхребцевих дисків. Викликають у воєнкомат для проходження медкомісії. Спочатку телефонували, а вчора отримав повістку, в якій розписався. Відмовитись не зміг - були з відеокамерою.

Суть мого запитання наступна. Як отримати відстрочку від мобілізації? Підставою є стан мого здоров'я, але я не можу зрозуміти, за якими ознаками ВЛК буде його оцінювати. Діагноз лікарів - кіфоз і остеохондроз грудного відділу. Відчуваю періодичний сильний біль.

Допоможіть порадою, дуже розраховую на Вас!
Аватара пользователя
yurec
 
Консультаций: 1

Re: Консультація по мобілізації

Непрочитанное сообщение Глеб Николаевич » 14 фев 2015, 20:18

yurec писал(а):Як отримати відстрочку від мобілізації? Підставою є стан мого здоров'я, але я не можу зрозуміти, за якими ознаками ВЛК буде його оцінювати.

Відповідь досить чітка. Нижче приводжу конкретні методичні вказівки, якими керуються військові лікарі при оцінці вищевказаних хвороб (станом на сьогоднішній день).

Ви будете визнані непридатним до військової служби (безумовно) з виключенням з обліку, якщо маєте наступні діагнози, чи захворювання з такими ознаками:
- травматична спондилопатія (хвороба Кюммеля);
- інфекційний спондиліт з частими загостреннями (два та більше разів на рік), значними порушеннями функцій та стійкою втратою працездатності;
- спондилолізний спондилолістез III-IV ступенів (зміщення більше ніж наполовину поперечного діаметра тіла хребця) з постійно вираженим больовим синдромом;
- фіксовані викривлення хребта (кіфози, сколіози IV ступеня) з різкою деформацією грудної клітки (реберний горб та інше) та значним порушенням функції зовнішнього дихання III ступеня за рестриктивним типом;
- деформуючий спондильоз та міжхребцевий остеохондроз шийного відділу хребта, що супроводжуються функціональною нестабільністю II - III стадій (зміщення тіл хребців більше 3 мм під час функціональних проб) та вертебробазилярною недостатністю;
- деформуючий спондильоз і міжхребцевий остеохондроз грудного та поперекового відділів хребта, що супроводжуються глибокими пара- та тетрапарезами з порушеннями функцій сфінктерів, із синдромом бокового аміотрофічного склерозу, а також поліомієлітичним, каудальним, судинним, компресійним, вираженим больовим синдромом та статокоординаторними порушеннями після тривалого (не менше 3 місяців) стаціонарного лікування без стійкого клінічного ефекту.
Адвокат по военному праву
Св-во ООКА №1894 от 28.05.2010
Чтобы задать вопрос - зарегистрируйтесь на форуме
Индивидуальная (платная) консультация: doubrov@gmail.com
Аватара пользователя
Глеб Николаевич
Военный адвокат
 
Консультаций: 434


 
cron