Часткова військова мобілізація: правові нюанси

Воинский учет, призыв, уклонение от службы, дезертирство, неисполнение приказа.

Re: Демобілізація

Непрочитанное сообщение Глеб Николаевич » 30 апр 2015, 11:41

olga.L писал(а):Чи буде він мати право на вступ у докторантуру, перебуваючи на військовій службі?

Подібне обмеження для військовослужбовців діючим законодавством не встановлено, але вчинити необхідні для цього дії може буде проблематично через об'єктивну причину - брак часу мобілізованого. Більш детально про порядок прийняття осіб до докторантури можна дізнатися у Постанові Кабміну № 309 від 01.03.1999 року "Про затвердження Положення про підготовку науково-педагогічних і наукових кадрів" (вона також регламентує правила вступу в аспірантуру, порядок складання іспитів тощо).

olga.L писал(а):Як можна допомогти чоловіку з демобілізацією?

Перелік підстав для звільнення військовослужбовця, призваного на в/с під час мобілізації в особливий період, включає зазначену вище обставину, отже його демобілізації можлива на підставі частини 8 статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" (за умови денної форми навчання).
Адвокат по военному праву
Св-во ООКА №1894 от 28.05.2010
Чтобы задать вопрос - зарегистрируйтесь на форуме
Индивидуальная (платная) консультация: doubrov@gmail.com
Аватара пользователя
Глеб Николаевич
Военный адвокат
 
Консультаций: 434

Звільнення з військової служби

Непрочитанное сообщение olga.L » 02 май 2015, 23:20

Шановний Глібе Миколайовичу!

Чи є практика відкликання з військової служби мобілізованого працівника підприємством у зв'язку з гострою потребою в ньому і яка процедура, якщо так?

А також повідомте, будь ласка, чи діє зараз норма щодо мобілізації чоловіків віком після 50 років лише на добровільних засадах (як було за попередньої хвилі)?

Дякую!
Аватара пользователя
olga.L
 
Консультаций: 3

Re: Звільнення з військової служби

Непрочитанное сообщение Глеб Николаевич » 03 май 2015, 08:52

olga.L писал(а):Чи є практика відкликання з військової служби мобілізованого працівника підприємством у зв'язку з гострою потребою в ньому і яка процедура, якщо так?

Немає, і бути не може, оскільки список обставин для цього є вичерпним - така підстава ним не передбачена. Є практика отримання відстрочки через бронювання працівника, якщо він дійсно потрібен підприємству.

olga.L писал(а):А також повідомте, будь ласка, чи діє зараз норма щодо мобілізації чоловіків віком після 50 років лише на добровільних засадах (як було за попередньої хвилі)?

Обмеження за віком для призову військовозобов'язаних закріплені статтею 28 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу". Граничний вік перебування у запасі підвищено, отже вищевказана норма зараз не діє.
Адвокат по военному праву
Св-во ООКА №1894 от 28.05.2010
Чтобы задать вопрос - зарегистрируйтесь на форуме
Индивидуальная (платная) консультация: doubrov@gmail.com
Аватара пользователя
Глеб Николаевич
Военный адвокат
 
Консультаций: 434

Демобілізація

Непрочитанное сообщение Геннадий » 12 май 2015, 17:29

Вітаю шановного адвоката.

Питання такого плану. Я одружений, 1978 року народження. Спільних дітей не маємо, тому вирішили всиновити дитину з дитбудинку.

Мене мобілізували 9.03.2015 р. Дружина лишилась сама. Чи є всиновлення законною підставою для дострокової демобілізації?

Дякую за пояснення.
Аватара пользователя
Геннадий
 
Консультаций: 1

Re: Демобілізація

Непрочитанное сообщение Глеб Николаевич » 12 май 2015, 17:48

Причини, за яких мобілізований може бути звільнений з військової служби достроково, перелічені нижче.

Як вбачається з наведеного списку, демобілізація за сімейними обставинами можлива у випадку (найбільш підходящі):
- виховання батьком-військовослужбовцем, який не перебуває у шлюбі, дитини або кількох дітей до 18 років, які з ним проживають, без матері;
- утримання особою, яка не перебуває у шлюбі, повнолітньої доньки або сина віком до 23 років, якщо вона (він) є інвалідом I чи II групи;
- необхідність постійного стороннього догляду за хворою дитиною, що підтверджується відповідним медичним висновком ЛКК;

Наявність однієї здорової дитини є підставою для звільнення з в/с лише для жінки-військовослужбовця. Чоловікам необхідно розривати шлюб та прописуватися разом з дитиною (якщо раніше було по іншому). При цьому матір повинна проживати окремо. Виховання неповнолітнього сина чи доньки повинно здійснюватися виключно батьком.
Адвокат по военному праву
Св-во ООКА №1894 от 28.05.2010
Чтобы задать вопрос - зарегистрируйтесь на форуме
Индивидуальная (платная) консультация: doubrov@gmail.com
Аватара пользователя
Глеб Николаевич
Военный адвокат
 
Консультаций: 434

Відправка в зону АТО

Непрочитанное сообщение olga.L » 04 июн 2015, 22:56

Глібе Миколайовичу, раніше я писала Вам про свого чоловіка. Зараз його, старшого лейтенанта запасу, мобілізованого місяць тому, скеровують в "гарячу" точку в зоні АТО і призначають на посаду командира роти. Чоловік все життя займається наукою (кандидат наук), військового досвіду (а тим більше, досвіду військового командування) не має.

Морально абсолютно не готовий до такої відповідальності, знаходиться у важкому психологічному стані. Не хоче відповідати за життя більше сотні солдатів, так як абсолютний дилетант у військовому керівництві. За місяць навчання у Харкові і тиждень тренувань на полігоні він не здобув необхідного досвіду, адже кадрових офіцерів готують в інститутах.

Чи не є тут порушення законодавства і чи можемо ми розраховувати на якийсь правовий захист? Куди звертатись?

З повагою, Ольга.
Аватара пользователя
olga.L
 
Консультаций: 3

Re: Відправка в зону АТО

Непрочитанное сообщение Глеб Николаевич » 05 июн 2015, 08:24

olga.L писал(а):Чи не є тут порушення законодавства і чи можемо ми розраховувати на якийсь правовий захист?

Призначення мобілізованих на військові посади чітко не регламентовано, тому казати про неправомірність таких дій, з формальної точки зору, не можна. Однак в цьому випадку проглядається нелогічність рішення командування, в частині призначення на таку відповідальну посаду людини, без необхідного досвіду військової служби. Раджу довести цю інформацію до вищестоящого керівництва, для перевірки доцільності призначення.

olga.L писал(а):Куди звертатись?

Відповідне звернення можна скерувати на адресу Генерального Штабу Збройних Сил України: 03168, м. Київ, проспект Повітрофлотський, 6.
Адвокат по военному праву
Св-во ООКА №1894 от 28.05.2010
Чтобы задать вопрос - зарегистрируйтесь на форуме
Индивидуальная (платная) консультация: doubrov@gmail.com
Аватара пользователя
Глеб Николаевич
Военный адвокат
 
Консультаций: 434

Відповідальність за неявку до військкомату, зняття з обліку

Непрочитанное сообщение Іван » 21 июн 2015, 13:20

На початку року я пройшов медкомісію у воєнкоматі.

Діагноз ВЛК: остеохондроз поперекового крижового відділу хребта. На підставі статті 23 "в" графи 64 "в" - обмежено-придатний до військової служби. Дали відстрочку від мобілізації на 6 місяців. Нещодавно повідомили, що потрібно з'явитися до військового комісаріату для звірки документів. Там я дізнався, що вони загубилися, після чого отримав направлення на медичну комісію. Рішення ВЛК: на підставі статті 23 "в" графи 64 ІІ "в" придатний до військової служби з обмеженням. Виписали повістку на 9 липня. В усній формі я відмовився її отримувати. Працівник військомату написав це на листку в присутності свідків, але я нічого не підписував. Військовий квиток не віддали.

Мене цікавить, яка за це буде відповідальність? Ще хочу запитати, як мені знятись з обліку у військовому комісаріаті, якщо дали повістку? Я проживаю і працюю в одному районі, а прописаний в іншому (область одна).
Аватара пользователя
Іван
 
Консультаций: 1

Re: Покарання за неявку до військомату, зняття з обліку

Непрочитанное сообщение Глеб Николаевич » 21 июн 2015, 13:52

Іван писал(а):Мене цікавить, яка за це буде відповідальність?

Якщо виклик до військкомату був пов'язаний з мобілізацією, тобто збором військовозобов'язаних для подальшої відправки до учбового центру або військової частини, покарання за неявку буде наступати за ст. 336 КК. Відмова від отримання повістки або розпису в ній не є підставою для звільнення від відповідальності зі зрозумілих причин. Більше того, такі дії явно свідчать про наявність прямого умислу на ухилення від призову.

В даному випадку єдиним законним шляхом уникнути мобілізації є оскарження постанови ВЛК. Проте цей процес є судовим (подавати скаргу до ЦВЛК я не раджу), отже досить тривалим. У більшості випадків суддя не приймає рішення про призупинення процесу відправки до в/с, оскільки для підтвердження або спростування доводів позивача необхідно провести слухання справи, що передбачає виклик лікарів, заслуховування їх думок тощо.

Іван писал(а):Ще хочу запитати, як мені знятись з обліку у військовому комісаріаті, якщо дали повістку?

Згідно частини 6 статті 22 Закону України "Про мобілізаційну та мобілізацію", зміна місця проживання (прописки) військовозобов'язаного в даний період можлива лише з дозволу військового комісару району. Але, навіть за відсутності цього обмеження, зняття з військового обліку не вирішує зазначену вищу проблему та не звільняє від відповідальності.
Адвокат по военному праву
Св-во ООКА №1894 от 28.05.2010
Чтобы задать вопрос - зарегистрируйтесь на форуме
Индивидуальная (платная) консультация: doubrov@gmail.com
Аватара пользователя
Глеб Николаевич
Военный адвокат
 
Консультаций: 434

Повістка у воєнкомат

Непрочитанное сообщение Zateckiy » 09 июл 2015, 16:56

Доброго дня, Гліб Миколайович!

Вдячний Вам за створення цього форуму.

В мене і брата є питання стосовно мобілізації. Опис нашої ситуації наводжу нижче (я № 1, він № 2).

1) Прийшла повістка на роботу. На підприємстві, де я працюю, виклик до воєнкомату отримали. Директор та відділ кадрів хочуть вручити це повідомлення своїм працівникам (кожному своє). Чи можна відмовитись від підпису в повістці та її вручення?

2) Принесли повістку у військомат додому, за місцем проживання-прописки. До цього знайшов виклик до військового комісаріату в поштовій скриньці. В обох випадках за отримання повідомлень не розписувався. Чи можуть відкрити кримінальну справу за ухилення від мобілізації?

P.S. В армії не служив. Навчався на військовій кафедрі, але не закінчив через відрахування.
Аватара пользователя
Zateckiy
 
Консультаций: 2


 
cron